Hücre


#|A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|ZIndex 


Hücre - kısa versiyon

Insan, makine, malzeme ve parçaların bir süre (veya işlem dizisi boyunca tutulan tutarlı bir küçük parti bazı durumlarda) az bir işlem böylece işleme adımları komşu ve sırayla olduğu gibi yöntemlerin bir aranjman. Bir hücrenin amacı effidient sürekli akışını sağlamak ve korumaktır.


Hücre - uzun versiyon

Hücresel İmalat işyeri tasarımı için bir model olduğunu ve yalın üretim sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Yalın üretim amacı kaynakların maksimum verim elde etmek için, Muda olarak adlandırılan atık agresif minimize edilir. Bazen hücresel veya hücre üretim denilen Hücresel imalat, komple ürün veya karmaşık bileşenlerin üretim yarı özerk ve çok yetenekli takımlar, ya da iş hücreleri içine fabrika zemin emek düzenler. Düzgün eğitimli ve uygulanan hücre geleneksel seri üretim hattı daha esnek ve duyarlı olup, daha verimli süreçleri, kusurlar, planlama, ekipman bakım ve diğer üretim konularında yönetebilirsiniz.

Tarih

Portsmouth Blok Mills tanımı gereği hücresel imalat erken bir örnek teşkil şeyi sunar rağmen Hücresel imalat, grup teknolojisi oldukça yeni bir uygulamadır. 1808 olarak, Marc Isambard Brunel tarafından tasarlanan ve Henry Maudslay tarafından inşa makine kullanarak Blok Mills 10 erkek üç üretim akış hatları düzenlenen 42 makineleri işletme ile, tek birim birçok yılda Kraliyet Donanması için 130.000 blokları (kasnaklar) üreten edildi. Bu yükleme görünüşe göre% 90 (110 10), önemli ölçüde düşük maliyet ve büyük ölçüde geliştirilmiş blok tutarlılığı ve kalitesi ile insan kaynakları gereksinimi azaltmıştır. Grup Teknolojisi, iş kalan büyüyen ve kâr uzun vadeli hedefleri olan bir yönetim stratejisidir. Şirketler rekabet avantajı sağlamak için müşterinin yüksek kalite beklentilerini karşılarken maliyetleri azaltmak için amansız bir baskı altındadır. Başarıyla Hücresel imalat uygulama yalın üretimin diğer yönleri ile birlikte özellikle şirketler, maliyet tasarrufu ve kalite iyileştirmeleri elde etmek için izin verir. Hücre üretim sistemleri şu anda enjeksiyon kullanılarak yapılan plastik ambalaj bileşenleri için uçaklarda kullanılan hidrolik ve motor pompaları bir şey üretmek için kullanılır.

Dizayn

Hücresel imalat düzeni bir örnek. Büyük ölçekli üretim ve yüksek verimliliği koruyarak her ürün, hücresel imalat, kendi çalışma cell.The hedef imal edilir, düşük talep ürünleri yüksek çeşitli üretmek için esneklik yaşıyor. Hücre tasarımcılar süreç tasarımı ve ürün tasarımı hem de modülerlik ile gerçekleştiriyoruz.

Süreç Tasarımı

Ayrı bölümler halinde tüm üretim süreci ve çalışma hücreye her segmentin atama bölünmesi süreçlerinin modülerlik tanıttı. Sürecin herhangi bir bölümü değiştirilmesi gerekiyorsa, sadece belirli bir hücre değil, tüm üretim hattı etkilenecektir. Örneğin, belirli bir bileşen hatalarına eğilimli olduğunu ve bu cihaz yükselterek çözülebilir eğer yeni bir iş hücre tasarlanmış olabilir ve eski pili üretimi devam ederken hazırladı. Yeni hücre test ve üretim için hazır olduğunda, eski hücreden ve giden parçalar gelen parçalar sadece tüm üretim hattı bozmak zorunda kalmadan yeni hücreye yönlendirilen olacaktır. Bu şekilde, iş hücreleri süreçleri yükseltme ve büyük ölçüde durdurma maliyetlerini azaltarak veya ortadan kaldırarak daha uygun müşteri taleplerine ürünleri değişiklikler yapmak için esneklik sağlar. Makine işlevsel olarak farklı olsa da, üretilen parçaların aile benzer işleme gereksinimlerini içerir ya da geometrik benzerlikler vardır. Bu nedenle, tüm parçaların temelde bazı küçük değişiklikler (örneğin, bir operasyon atlama) ile aynı yönlendirme izleyin. Hücreler makineler arasında parça hiç konveyorize hareket olabilir, ya da otomatik transferi sağlayacak bir konveyör ile bağlı bir akış hattı olabilir.

Ürün Tasarımı

Ürün modülerlik süreçlerin modülerlik eşleşmelidir. Tüm üretim sistemi daha esnek hale gelir de, her bir hücre hala uzmanlaşma ve ölçek seri üretim verimliliği yararlanmak için, görevlerin nispeten dar bir aralık için optimize edilmiştir. Ürünleri çok çeşitli modüler parçalar az sayıda, hem de yüksek ürün çeşitliliği ve yüksek verimlilik monte edilebilir şekilde tasarlanmış olabileceği ölçüde elde edilebilir. Örneğin, otomobil bir çok çeşitli aynı şasi, motor yapılandırmaları az sayıda ve Karoseri ılımlı çeşitli renk seçenekleri ile her mevcuttur kullanmak üzere tasarlanmış olabilir. Bu şekilde, farklı performanslar ve görünümleri ve fonksiyonları ile otomobil büyük bir çeşitlilik, iş hücreleri daha sınırlı sayıda çıkış birleştirerek üretilebilir.

Birlikte, her bir modüler parçası belirli bir çalışma hücre veya makine veya üretim süreçlerinin özel kümeleri için tasarlanmıştır. Hücreler genellikle tipik geleneksel iş istasyonlarına daha büyük, ama tam bir klasik bölüm daha küçüktür. Dönüşüm sonra, hücresel imalat düzeni genellikle optimize edilmiş üretim süreçlerinin bir sonucu olarak daha az yer alan gerektirir. Her hücre sipariş, kalite, zamanlama, kendi iç kontrolünden sorumludur ve kayıt tutma. Fikir durumu en tanıdık ve hızlı bir şekilde sorunları çözmek için en yetenekli olanlar bu görevlerin sorumluluğunu yerleştirmektir. Orta yönetim artık her bir işçinin çıktı ve ilişkilerini izlemek için vardır ve bunun yerine sadece iş hücreleri daha az sayıda ve aralarındaki malzeme akışını izlemek için vardır, sık sık kanbans sistemi kullanılarak elde.

Uygulama

Bir şirket hücresel imalat uygulama büyük sorun hücrelere tüm üretim sistemi bölünmesi olduğunu. Kavramsal olarak bu tür konular böyle upskilling ve kurum kültürü olarak yönetim malzeme akışı ve düzeni ve "yumuşak" sorunları gibi ekipmanların "sert" sorunları da ayrılabilir.

Sabit konular tasarım ve yatırım meselesidir. Tüm fabrika zemin yeniden ve ekipman değiştirilmiş veya hücre üretim sağlamak için değiştirilir. Uygulama sırasında iş durdurma maliyeti önemli olabilir ve yalın üretim edebiyat uygulanmasının mümkün olduğunca bu tür aksamalar etkilerini en aza indirmek için aşamalı olmalıdır öneririz. Ekipman yeniden düzenlenmesi (bazen yere sabitlenmiş veya fabrika binası yerleşik olan) veya yükseltme eski ekipman olarak haklı olsa da hücre üretimi için de önemli maliyetler poz esnek veya yeterince güvenilir değildir ekipman yedek. Her iki durumda da, maliyetleri gerçekçi tanıtılıyor daha esnek hücre üretim sisteminin beklenebilir maliyet tasarrufu haklı olması ve yanlış hesaplamalar felaket olabilir. Ortak bir gözetim birden Jigs, demirbaş ve ya da her hücre için takım için ihtiyaç vardır. Doğru tasarlanmış, bu gereksinimleri diğer hücrelere hizmet veren özel görev hücrelerinde accomodated olabilir, bu tür ortak bir yumruk basın veya test istasyonu olarak. Çok sık, ancak, sorun geç keşfedilen ve her hücre takım kendi belirledi gerektirecek şekilde bulunur.

Yumuşak konular hesaplamak ve kontrol etmek daha zordur. Hücre üretim uygulanması genellikle personel eğitimi ve işlerin yeniden tanımlanması ve yeniden atama içerir. Her hücredeki işçilerin her ideal bir hücreden gereken görevlerin tüm aralığı tamamlamak gerekir, çoğu zaman bu daha önce olduğundan daha fazla, çok yetenekli olmak demektir. Bu nedenle, hücresel imalat aşamalı montaj hattı tipi geçiş genellikle en iyi iki tip bir süre için birlikte mevcut olan aşamada yönetilmektedir. Ayrıca, hücreler kendi kendini yöneten (bir dereceye kadar) olması beklenen ve bu nedenle işçilerin geleneksel fabrika ortamlarında işçilere tamamen kullanılmamış olduğunu, etkin ekip çalışması ve yönetim araçları ve stratejileri öğrenmek görevleri olacaktır. Yelpazenin diğer ucunda, yönetim aynı zamanda iş hücreleri etkili bir şekilde kendi kendini yönetmek için izin vermek için bir daha "hands-off" bir yaklaşım gerektiği gibi işlerini, yeniden bulacaksınız. Bunun yerine, bir sistemi korumak, daha gözetim ve destek rolü gerçekleştirmek için öğrenmek gerekir nerede iş hücreleri tedarikçi-girdi-süreç-çıktı-müşteri ile kendini optimize (SIPOC) ilişkileri. Bu yumuşak sorunları tespit etmek zor iken, hücre üretimi uygulanması için önemli bir zorluk teşkil; hücre üretim düzen ile ancak hücre üretim işçileri ve yöneticileri olmayan bir fabrika hücre üretim avantajları elde etmek olası değildir.

Ürün start-up montaj eğitim geleneksel sabit montaj hattında istasyon-by-istasyon başarılı olup olmadığını yönetmek için daha zor olabilir. Hücredeki her operatör monte parça ve operasyonların daha çok sayıda sorumlu olduğu gibi, zaman dizisi ana için gerekli teknik ve oldukça uzundur. Birden fazla paralel hücreler kullanıldığı, her hücre ayrı ayrı başlattı (daha yavaş üretim rampa anlamına gelir) ya da eşit eğitim kaynakları (toplamda daha fazla anlam) ile olmalıdır. Hücrenin iç grup dinamikleri, kişiler ve diğer özelliklerin dikkate genellikle yakın yakınlık ve ekip üyelerinin ortak bağımlılık nedeniyle hücresel imalat bir endişe daha fazladır, ancak doğru bu hücresel imalat önemli bir şeydir uygulanmaktadır.

Faydaları ve Maliyetleri

Doğru uygulandığı takdirde hücresel imalat birçok faydası bir şirket için vardır. Imalat zemin yeniden ve yukarı tidied olduğundan çoğu hemen, süreçler daha dengeli ve verimlilik artar hale gelir.

Işlemleri arasındaki Part hareket, kurulum zamanı ve bekleme zamanı başka yerlerde kullanılan iyi olabilir atıl sermaye kurtararak ilerleme envanter çalışmaları azalmaya neden olan, azalır. Hücresel diğer yalın üretim ile birlikte üretim ve just-in-time süreçler, aynı zamanda gerektiğinde sadece ürün üreterek aşırı üretim ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Sonuçlar, maliyet tasarrufu ve işlemlerin daha iyi kontrol edilir.

Hücresel imalat uygulanması bazı maliyetleri kurulum ekipman maliyetleri ve duruşları yukarıda belirtilen ek olarak, da var. Bazen farklı çalışma hücrelerinden bir cihaz daha yüksek yatırım ve alçaltılmış makine kullanımı neden çoğaltılması sonucunda, aynı makine ve aletler gerektirir. Ancak, bu optimizasyon meselesidir ve süreç tasarımı ile ele alınabilir.


Üretim grafikler, şablonlar ve istatistiksel analizı

Chartitnow türk bayrağı

Advertising

Çince nedir? | Fransızca nedir? | İtalyanca nedir? | İspanyolca nedir? | Hollandaca nedir? | Portekizce nedir? | Almanca nedir? | Rusça nedir? | Japonca nedir? | Yunanca nedir? | Türkçe olarak nedir? | İbranice nedir? | Arapça nedir? | İsveççe nedir? | Korece nedir? | Hintçe de nedir? | Vietnamca nedir? | Lehçe nedir? | Tay nedir?