סיעור מוחות


#|A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|ZIndex 


סיעור מוחות - גרסה קצרה

(1) תהליך לכידת רעיונות של אנשים בארגון המחשבות שלהם סביב נושאים משותפים.

(2) שיטות הקבוצה לפתרון בעיות בשימוש בדור המושג מוצר, יש שינויים רבים בפורמט של שימוש, כל וריאציה עם שם משלו.


סיעור מוחות - גרסה ארוכה

סיעור מוחות הוא טכניקה ויצירתיות קבוצה שנועדה ליצור מספר רב של רעיונות לפתרון הבעיה. ב -1953 השיטה היתה פופולרית על ידי אלכס אוסבורן Faickney בספר שנקרא דמיון יישומי. אוסבורן הציע כי קבוצות יכול להכפיל את תפוקת היצירתי שלהם עם סיעור מוחות.

למרות סיעור מוחות הפך טכניקה הקבוצה הפופולרית, החוקרים לא מצאו עדויות של יעילותו לשיפור או בכמות או באיכות של רעיונות שנוצר. בגלל בעיות כמו הסחת דעת, התבטלות חברתית, חשש הערכה, וחסימת ייצור, קבוצות סיעור מוחות הם מעט יעיל יותר מאשר סוגים אחרים של קבוצות, והם באמת יעילים פחות אנשים לעבוד באופן עצמאי. באנציקלופדיה של יצירתיות, טודור ריקארדס, בערך שלו על סיעור מוחות, מסכם את המחלוקות שלה מציין את הסכנות משלבת בין פרודוקטיביות בעבודה בקבוצה עם כמות של רעיונות.

למרות מסורתי סיעור מוחות אינה מגדילה את הפרודוקטיביות של קבוצות (כפי שהיא נמדדת ע"י מספר רעיונות שנוצר), היא עדיין עשויה לספק יתרונות, כמו חיזוק המוראל, שיפור ההנאה בעבודה, ושיפור עבודת צוות. לכן, ניסיונות רבים נעשו כדי לשפר את סיעור מוחות או להשתמש וריאציות יעיל יותר של הטכניקה הבסיסית.

קרקע חוקי

ישנם ארבעה כללים בסיסיים סיעור מוחות. אלה נועדו לצמצם עכבות חברתיות בין חברי הקבוצות, לעורר את דור רעיון, ולהגדיל את היצירתיות הכללית של הקבוצה.

דגש על כמות: כלל זה הוא אמצעי לשיפור הייצור מסתעף, במטרה להקל על פתרון בעיות באמצעות סיסמתה, איכות וכמות גזעים. ההנחה היא כי ככל שמספר הרעיונות שנוצר, כך גובר הסיכוי לייצר פתרון קיצוני ויעיל.
למנוע ביקורת: ב סיעור מוחות, ביקורת על הרעיונות שנוצר צריך לשים "בהמתנה". במקום זאת, המשתתפים צריכים להתמקד הארכת או להוסיף רעיונות, הזמנת ביקורת על "שלב קריטי" מאוחר יותר של התהליך. על ידי השעיית שיפוט, המשתתפים תרגיש חופשי ליצור רעיונות יוצאי דופן.
ברוכים הבאים רעיונות יוצאי דופן: כדי לקבל רשימה טובה ארוכה של רעיונות, רעיונות יוצאי דופן הם בברכה. הם יכולים להיות שנוצר על ידי התבוננות מנקודות מבט חדשות הנחות השעיית. אלו דרכי חשיבה חדשות עשויות לספק פתרונות טובים יותר.
שלב ולשפר רעיונות: רעיונות טובים יכולים להיות משולבות כדי ליצור רעיון אחד טוב יותר, כפי שהוצע על ידי הסיסמה "1 +1 = 3". הוא האמין כדי לעורר את הבניין של רעיונות על ידי תהליך של העמותה.

תרשים של שיטת סיעור מוחות

הגדר את הבעיה

לפני סיעור מוחות, חשוב להגדיר את הבעיה. הבעיה צריך להיות ברור, לא גדול מדי, שנתפסו שאלה ספציפית כגון "מה השירות עבור טלפונים ניידים אינה זמינה כעת, אבל צריך?". אם הבעיה היא גדולה מדי, המנחה צריך לפרק אותו למרכיבים קטנים יותר, כל אחד עם השאלה עצמה.

יצירת תזכורות ברקע

התזכיר הרקע להזמנה מכתב הסברה למשתתפים, המכיל את שם המושב, בעיה, זמן, תאריך ומקום. הבעיה היא תיארה בצורה של שאלה, וכמה רעיונות למשל הם תזכורות given.The נשלחת למשתתפים מבעוד מועד, כך שהם יכולים לחשוב על הבעיה מראש.

בחירת המשתתפים

מנחה הפאנל מלחינה סיעור מוחות, המורכב המשתתפים אספן הרעיון. קבוצה של 10 חברים או פחות הוא בדרך כלל יעיל יותר. וריאציות רבים אפשריים אלא את ההרכב הבא הוא הציע.

הליבה כמה מחברי הפרויקט, אשר הוכיחו את עצמם.
מספר אורחים מבחוץ הפרויקט, עם זיקה לבעיה.
רעיון אחד אספן אשר מתעדת את הרעיונות שהציע.

צור רשימה של שאלות להוביל

במפגש סיעור מוחות את היצירתיות עשויה להקטין. ברגע זה, המנחה צריך לעודד יצירתיות ידי הצעת שאלה להוביל תשובה, כגון האם אנחנו יכולים לשלב את הרעיונות האלה? או איך להסתכל על מנקודת מבט אחרת?. מומלץ להכין רשימה של מוביל כזה לפני הישיבה מתחילה.

מושב התנהגות

המנחה מוביל את סיעור מוחות ומבטיח כי חוקי היסוד הם אחריו. השלבים בפגישה טיפוסי הם:

מושב חימום, לחשוף המשתתפים טירון לסביבה נטולת ביקורת. הבעיה הפשוטה היא מוחות, למשל מה צריך להיות נוכח פרישתו מנכ"ל? או מה ניתן לשפר ב-Microsoft Windows?.
המנחה מציג את הבעיה ונותן הסבר נוסף במידת הצורך.
המנחה שואל את הקבוצה סיעור מוחות לרעיונות שלהם.
אם הם לא רעיונות הקרובה, המנחה מציע להוביל לעודד יצירתיות.
כל המשתתפים להציג את הרעיונות שלהם, אספן תקליטים להם מושג.
כדי להבטיח בהירות, המשתתפים יכולים לפרט את הרעיונות שלהם.
כאשר זמן הוא למעלה, מארגן ומנחה את הרעיונות מבוסס על המטרה בנושא ומעודדת דיון.
רעיונות מסווגים.
הרשימה כולה נבדקה כדי לוודא שכולם מבינים את הרעיונות.
שכפל רעיונות ופתרונות מעשיים בעליל יוסרו.
המנחה מודה לכל המשתתפים נותנת לכל אות הערכה.

תהליך

המשתתפים שיש להם רעיונות, אבל לא הצליחו להציג אותם מעודדים לרשום את הרעיונות ולהציג אותם מאוחר יותר.
אספן הרעיון צריך מספר רעיונות, כך יו"ר יכול להשתמש במספר לעודד מטרה דור רעיון, למשל: יש לנו 44 רעיונות עכשיו, בוא נגמור עם זה עד 50!.
אספן הרעיון צריך לחזור על הרעיון במילים שהוא או היא כתבה מילה במילה, כדי לוודא שהוא מבטא את המשמעות שהתכוון היוצר.
כאשר המשתתפים יותר שיש רעיונות, אחד עם הרעיון הקשורים ביותר צריך עדיפות. זה כדי לעודד הרחבה על רעיונות קודמים.
במהלך סיעור מוחות, מנהלים הממונים אחרים עשויים תתייאש מן המטפל, שכן הוא עלול לעכב ולהקטין את ההשפעה של ארבעת הכללים הבסיסיים, במיוחד את הדור של רעיונות יוצאי דופן.

הערכה

סיעור מוחות היא לא רק על יצירת רעיונות לאחרים להעריך ולבחור. בדרך כלל הקבוצה עצמה יהיה, בשלב הסופי שלה, להעריך את הרעיונות ובחר אחת כפתרון לבעיה הציע לקבוצה.

הפתרון לא צריך דורשים משאבים או מיומנויות חברי הקבוצה לא צריך או לא יכול לרכוש.
אם רכישת משאבים נוספים או מיומנויות היא הכרחית, כי צריך להיות החלק הראשון של הפתרון.
חייבת להיות דרך למדוד התקדמות והצלחה.
השלבים לביצוע הפתרון צריך להיות ברור לכל, מקובל להיות מוקצה חברי כך שכל יהיה תפקיד חשוב.
חייבת להיות החלטה משותפת ההחלטות כדי לאפשר מאמץ מתואם להמשיך, כדי להקצות מחדש משימות כמו הפרוייקט נפרש.
לא צריך להיות הערכות ב אבני דרך להחליט אם הקבוצה נמצאת על המסלול לקראת פתרון סופי.
לא צריך להיות תמריצים להשתתפות, כך המשתתפים לשמור על מאמציהם.

וריאציות

הקבוצה הנומינלית טכניקה
טכניקת הקבוצה הנומינלית היא סוג של סיעור מוחות המעודדת כל המשתתפים יש לומר שווים בתהליך. הוא משמש גם כדי ליצור רשימה מדורגת של רעיונות.

המשתתפים מתבקשים לכתוב את הרעיונות שלהם בעילום שם. לאחר מכן המנחה אוסף את כל הרעיונות הצביעו על ידי הקבוצה. ההצבעה יכולה להיות פשוטה כמו בהרמת יד בעד רעיון מסוים. תהליך זה נקרא זיקוק.

לאחר הזיקוק, הרעיונות מדורגת העליון עשוי להישלח בחזרה לקבוצה או קבוצות של סיעור מוחות נוספת. לדוגמה, קבוצה אחת יכולה לעבוד על הצבע הנדרשת במוצר. קבוצה אחרת יכול לעבוד על גודל, וכן הלאה. כל קבוצה תחזור הקבוצה כולה לדירוג הרעיונות המפורטים. לפעמים הרעיונות בוטלו בעבר עשוי להיות הקדמת שוב פעם קבוצה יש הערכה מחדש של הרעיונות.

חשוב כי מנחה להיות מאומנים בתהליך הזה לפני שתנסה להקל על טכניקה זו. הקבוצה צריכה להיות ערוכה ועודדו לאמץ את התהליך. כמו כל מאמצי הצוות, זה עלול לקחת כמה תרגולים כדי לאמן את הקבוצה לפני השיטה בהתמודדות עם רעיונות חשובים.

עובר קבוצה טכניקה

כל אדם בקבוצה מעגלית רושמת רעיון אחד, ולאחר מכן מעביר את פיסת הנייר לאדם הבא בכיוון השעון, אשר מוסיף כמה מחשבות. זה נמשך עד שכל אחד יקבל חתיכה המקורי שלו או שלה הנייר בחזרה. בשלב זה, סביר להניח כי הקבוצה תהיה פירט בהרחבה על כל רעיון.

הקבוצה עשויה גם ליצור "ספר רעיון", לכתוב את רשימת התפוצה או תגית ניתוב לחזית הספר. בעמוד הראשון הוא תיאור של הבעיה. האדם הראשון כדי לקבל את ספר הרשימות הרעיונות שלו או שלה ואז מסלולים את הספר לאדם הבא ברשימת התפוצה. האדם השני יכול להתחבר לרעיונות חדשים או להוסיף את הרעיונות של האדם הקודם. זה נמשך עד אשר רשימת התפוצה הוא מותש. מעקב "הקריא" הפגישה נערכת לאחר מכן כדי לדון ברעיונות נרשם בספר. טכניקה זו לוקח יותר זמן, אבל זה מאפשר לאנשים זמן לחשוב לעומק על הבעיה.

הרעיון צוות מיפוי שיטה

שיטה זו של עובד לפי שיטת סיעור מוחות של אסוציאציות. זה עשוי לשפר את שיתוף הפעולה ולהגדיל את כמות של רעיונות, מתוכנן כך כל המשתתפים להשתתף ולא רעיונות נדחות.

התהליך מתחיל עם נושא מוגדר היטב. כל המוחות משתתף בנפרד, ואז כל הרעיונות ימוזגו על המפה רעיון אחד גדול. בשלב זה איחוד, המשתתפים יכולים לגלות הבנה משותפת של נושאים כמו שהם חולקים את המשמעויות מאחורי הרעיונות שלהם. במהלך שיתוף זה, הרעיונות החדשים עלולים להתעורר על ידי העמותה, והם מתווספים המפה גם כן. לאחר כל הרעיונות הם כבשו, הקבוצה יכולה לתעדף ו / או לנקוט בפעולה.

סיעור מוחות אלקטרוניים

אלקטרונית סיעור מוחות הוא גרסה ממוחשבת של הטכניקה brainwriting ידנית. זה יכול להיעשות באמצעות הדוא"ל עשוי להיות מבוסס דפדפן, או להשתמש peer-to-peer תוכנה.

המנחה שולח את השאלה אל חברי הקבוצה, והם תורמים באופן עצמאי על ידי שליחת את הרעיונות שלהם בחזרה המנחה. מנחה אז ומכינה רשימה של רעיונות ושולח אותו בחזרה לקבוצה לקבלת משוב נוסף. סיעור מוחות אלקטרוניים מבטלת רבות מהבעיות של סיעור מוחות סטנדרטי, כגון חסימת ייצור וחשש הערכה. יתרון נוסף של שיטה זו הוא כי כל הרעיונות ניתן לגנוז אלקטרונית בצורתם המקורית, והוציא ואחר כך חשבתי על דיון נוסף. סיעור מוחות אלקטרוניים מאפשר גם קבוצות הרבה יותר לבצע סיעור מוחות על נושא שבדרך כלל מאשר להיות פרודוקטיבי סיעור מוחות המסורתית.

טכניקות סיעור מוחות אחרים מבוססי אינטרנט, ולאפשר התורמים לתגובה הערותיהם באופן אנונימי באמצעות avatars. טכניקה זו מאפשרת גם למשתמשים להיכנס לאורך תקופת זמן ממושכת, בדרך כלל שבוע או שבועיים, כדי לאפשר למשתתפים קצת "זמן לספוג" לפני שאתה מפרסם את הרעיונות שלהם ואת המשוב. טכניקה זו הייתה בשימוש בעיקר בתחום של פיתוח מוצרים חדשים, אבל יכול להיות מיושם בכל מספר אזורים בהם איסוף והערכה של רעיונות יהיה מועיל. פרופסור אוליבייה טוביה מאוניברסיטת קולומביה ביצעה מחקר מקיף בתחום של דור הרעיון הגיע למסקנה תמריצים הם יקרי ערך במסגרת סיעור מוחות.

בימוי: סיעור מוחות

בימוי: סיעור מוחות הוא וריאציה של סיעור מוחות אלקטרוניים (כמתואר לעיל). זה יכול להיעשות באופן ידני או עם מחשבים. בימוי עובד סיעור מוחות כאשר החלל פתרון (כלומר, את הקריטריונים להערכת רעיון טוב) ידוע לפני הפגישה. אם ידוע, קריטריונים בהם ניתן להשתמש כדי להגביל באופן מכוון את התהליך מחשבות.

ב סיעור מוחות מכוונת, כל משתתף מקבל דף אחד (או בצורה אלקטרונית) וסיפר את השאלה סיעור מוחות. הם מתבקשים לייצר תגובה אחת להפסיק, אז כל העיתונים (או צורות) הם החליפו באופן אקראי בין המשתתפים. המשתתפים מתבקשים להסתכל על הרעיון הם קיבלו וליצור רעיון חדש המשפר את הרעיון על סמך הקריטריונים הראשוניים. הטפסים הם החליפו אז שוב המשיבים מתבקשים לשפר את הרעיונות, ואת התהליך חוזר על עצמו במשך שלושה או יותר כדורים.

במעבדה, בבימויו סיעור מוחות נמצא כמעט לשלש את הפרודוקטיביות של קבוצות על סיעור מוחות אלקטרוניים.

הפרט סיעור מוחות

"הפרט סיעור מוחות" הוא השימוש של סיעור מוחות על בסיס בודד. זה בדרך כלל כולל טכניקות כגון כתיבה חופשית, דיבור חופשי, עמותה מילה, ואת "קורי העכביש", אשר היא טכניקה לב חזותי לקחת בו דיאגרמה אנשים מחשבותיהם. הפרט סיעור מוחות היא שיטה שימושית כתיבה יצירתית הוכח להיות מעולה לקבוצה המסורתית סיעור מוחות.

וריאציות אחרות

אחת הבעיות ניתן למצוא את השאלות הטובות ביותר לשאול. זה כבר נקרא questorming. נוסף על הבעיות של סיעור מוחות ניתן למצוא את שיטות ההערכה הטובה ביותר עבור בעיה.

מסקנה

סיעור מוחות היא שיטה פופולרית של האינטראקציה בקבוצה במסגרות חינוכיות הן עסק. למרות שזה לא מספק יתרון מדיד פלט יצירתית, סיעור מוחות הוא תרגיל מהנה כי הוא קיבל בדרך כלל גם על ידי המשתתפים. וריאציות חדשות יותר של סיעור מוחות מבקשים להתגבר על מחסומים כמו חסימת ייצור עשוי להוכיח עליונות הטכניקה המקורית. כמה טוב לעבוד בשיטות החדשות הללו, והאם הם צריכים להיות מסווגים סיעור מוחות, הן שאלות אשר דורשות מחקר נוסף.Chartitnow

Advertising

הגדרת בסינית | הגדרת בצרפתית | הגדרת באיטלקית | הגדרת בספרדית | הגדרת בהולנדית | הגדרת בפורטוגזית | הגדרת בגרמנית | הגדרת ברוסית | הגדרת ביפנית | הגדרת ביוונית | הגדרת בטורקית | הגדרה של עברית | הגדרת בערבית | הגדרת בשוודית | הגדרת בקוריאנית | הגדרת בהינדית | הגדרה ויאטנמית | הגדרת בפולנית | הגדרת בתאילנדית